Loading...

شرکت داچیا Romani Dacia Co

شرکت داچیا Romani Dacia Co
کمپانی رومانیایی داچیا یک شرکت تولید کننده خودرو و قطعات لوازم یدکی است که نام آن برگرفته از منطقه تاریخی در همان کشور است.

داچیا قسمتی از شرکت رنو مادر است که 10 % از صادرات این کشور را در بر می گیرد این شرکت در سال 1966 شروع به فعالیت کرد و در سال 1999 به عنوان زیر مجموعه شرکت رنو شروع به فعالیت های تولیدی کرد و یکی از بازوهای اصلی رنو در شرق و مرکز اروپا شد. ضمنا  بزرگترین صادر کننده کشور رومانی و پنجمین تولید خودرو در اروپا است.

مرکز هماهنگی و صادرات بخش اسمبل و ارسال قطعات به کشورهایی نظیر ایران، هند، آفریقای جنوبی، آرژانتین، برزیل، کلمبیا، مراکش، روسیه را این شرکت به عهده دارد. و می تواند ادعا داشته باشد که بزرگترین مرکز لجستیک خودرویی در دنیاست.

لازم به ذکر است مرکز مهندسی و فناوری رنو و همچنین طراحی اروپایی مرکزی رنو در این این شرکت می باشد.

داچیا از یک برند کشوری به یک برند جهانی تبدیل شده ‌است که ماشین های  آن در بیش از ۵۰ کشور جهان به فروش می‌رسد.

بخش تولیدی این کارخانه و ساختمان مرکزی آن در شهر میونی قراردارد و توان تولید 350 هزار خودرو در طول سال را دارد همچنین این واحد شامل بخش های ریخته گری ، بدنه ، رنگ آمیزی ، مونتاژ ، میکانیکی ، شاسی و ... می باشد. این شرکت از سال ۲۰۰۴ تا هم اکنون بیش از ۵ میلیون فروش در۴۴ کشور جهان داشته است.

به طور معمول دو خط تولیدی خودرو در این واحد قرار دارد یک خط جهت تولید خودرو  برای استفاده در داخل کشور رومانی و خط تولیدی دیگر برای خودروهای صادراتی که از کیفیت مطلوب تری برخوردار است.

بسیاری از قطعات رنو داستر یا رنو داچیا ، سیمبل ، فلوئنس و...... در این شرکت تولید می شود .

خودروی ساندرو و داستر در کشور رومانی و چندین کشور دیگر با نام داچیا عرضه می شود  و کلیه قطعات یدکی اورجینال رنو محصوا شرکت داچیا و کشور رومانی است.

اما در چند سال اخیر علاوه بر تولید ایران لوازم و قطعات یدکی از کشور ترکیه و حتی چین وارد بازار ایران شده که از کیفیت کمتری برخوردار است

  • تاریخ: جمعه 26 بهمن 1397 - 13:46
  • نویسنده: admin
  • صفحه: وب بلاگ
  • بازدید: 1573
نظرات
    ارسال نظر