Loading...

شرکت رنو فرانسه France Renault Co

شرکت رنو فرانسه France Renault Co
رنو Renault یک شرکت خودرو سازی فرانسوی است که در زمینه های مختلف طراحی ، پشتیبانی مدل های مختلف خودرو از جمله ماشین های سنگین مانند کامیون ها ، تریلرها ، تراکتور ، اتوبوس ، خودروهای سواری مانند مینی کوپر ها ، سبک و همچنین اس یو وی فعالیت می کند.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر بولوین – بیانکور فرانسه قرار دارد. شرکت رنو و شرکت پژو از مهمترین های صنعت خودرو سازی در فرانسه ، اروپا و جهان هستند که سابقه بسیار طولانی در این صنعت دارند.

لویی رنو و برادرانش ( مارسل و فرناند ) در سال 1899 شرکت رنو فرنس را با سرمایه ای اندک پایه گذاری کردند.

در سال 1903 مارسل در یک مسابقه اتومبیل رانی که ما بین شهرهای مادرید و پاریس انجام می شد دچار سانحه شد و درگذشت .

در سالهای بعد رنو توانست محصولات خود را به کشورهای اروپایی مانند انگلستان بلژیک - ایتالیا - آلمان و اسپانیا صادر کند.

در سال های بعدی چنان رشد کردند که نیمی بیشتر از تاکسی های شهر لندن تولیدات خودروهای کارخانه رنو بودند بطوری که کارگاه آنها حالا تبدیل به یک کارخانه ای بزرگ و سازنده درجه یک کشور فرانسه شده بود و همچنین یکی از حریف های اصلی برای شرکت های گردن کلفت آمریکایی به حساب می آمد و با آنها رقابت می کرد.

رنو در جنگ جهانی اول با تولید تاکسی های وارنه و نیز تانک سبکی که در اختیار متفقین قرار داد نقش بسزایی در حمل و نقل سربازان و پیروزی متفقین داشت.

اما در طول جنگ با همکاری کشورهای بلژیک اسپانیا و انگلستان تولیدات خودرو را ادامه می داد تا زمانی که کشور فرانسه توسط ارتش آلمان تسخیر شد .با تسخیر شدن فرانسه ، لویی رنو از تولید برای آلمانی ها خودداری کرد بنابراین آلمانها از شرکت رنو برای تولید تانک های سبک و کامیون های بارکش استفاده کردند

بدین حال بعد از خروج نیروهای آلمانی و در زمان دولت موقت فرانسه لویی رنو متهم به همکاری با آلمان ها و روانه زندان شد و همچنان که منتظر محاکمه خود در زندان بود درگذشت. و در سال 1945 به حکم ژنرال دوگل در پی اتهام ثابت نشده ای امتیاز کمپانی رنو را از لویی رنو گرفته و آنرا ملی اعلام کردند . این حکم تا 50 سال به قوت خود باقی بود. ضمن اینکه در این مدت نیز فعالیت های آن از سر گرفته شده بود.

در سال 1990 شرکت رنو کارخانجات ماک را خریداری کرد و تا کنون نیز در اختیار دارد و در سال1999 معادل 45% سهام شرکت خودرو سازی نیسان ژاپن را خریداری کرد و در مقابل 15% سهام خود را به نیسان داد همچنین در همین سال نیز شرکت سامسونگ به رنو پیوست و طی یک همکاری شرکت رنو سامسونگ موتورز را راه اندازی کردند. در سال 2000 با توافقی مابین شرکت ولو و رنو و خرید 20% از سهام این شرکت در ساخت کامیون و کامیونت هم فعالیت جدی خود را آغاز کرد.

در حوزه تحقیق و توسعه نیز فعالیت های چشمگیری داشت بطوری که در سال2005 با رانندگی فرناندو آلونسو در مسابقات فرمول 1 به مقام اول دست یافت و هم اکنون در تولید خودرویی با کمترین صدا در مقام اول قرار دارد

رنو همزمان در تولید دوچرخه کوهستان فعالیت دارد . شرکت رنو با همکاری شرکت نیسان ژاپن تولید خودروهای برقی و هیبریدی را آغاز کرد با شروع این راهبرد به سود دهی بیشتری انجامید.

شرکت خودروسازی رنو در دنیا به عنوان نهمین و در اروپا بعد از فولکس واگن و پژو سیتروئن به عنوان سومین خودروساز مطرح است .

در دنیا با شرکت هایی مانند رنو داچیا رومانی ، رنو سامسونگ موتورز کره جنوبی ، رنو اویاک ترکیه و همچنین رنو پارس ایران همکاری مستقیم دارد و همچنین علاوه بر مقدار سهام هایی که در بالا ذکر شده 25% از سهام شرکت آوتوواز روسی راد نیز در اختیار دارد.

  • تاریخ: جمعه 26 بهمن 1397 - 20:12
  • نویسنده: admin
  • صفحه: وب بلاگ
  • بازدید: 934
نظرات
    ارسال نظر