Loading...

شرکت رنو سامسونگ موتورز Renault Samsung Motors Co

شرکت رنو سامسونگ موتورز  Renault Samsung Motors Co
رنو سامسونگ موتورز Renault Samsung Motors
این شرکت بزرگ کره ای یک شرکت خودرو سازی است که به اختصار RSM نام گذاری شده است.

در سال 1994 شرکت سامسونگ با کمک شرکت نیسان پایه گذاری شد با نام SMI  اما در سال 1998 با ورشکستگی و رکود مواجه شد در نهایت  در سال 2000 با سرمایه گذاری شرکت رنو بخش بزرگی از آن به قیمت 560 میلیون دلار و در قبال 70% سهام به شرکت رنو واگذار شد و در حال حاضر مالک بخش عمده ای از سامسونگ موتورز می باشد. و در سال 2000میلادی نام این شرکت را به RSM  تغییر داد.

رنو در سال 2005 میلادی توانست 10% دیگر از سهام سامسونگ را در اختیار بگیرد و این همکاری ( استفاده از برند رنو سامسونگ) را تا سال 2020 تمدید کردند.

دلیل این سرمایه گذاری، همکاری سامسونگ با شرکت ژاپنی نیسان بود زیرا رنو یکی ازسهامداران عمده نیسان بود.

خط تولید سامسونگ موتورز در شهر بوسان ساختمان مرکزی و مدیریتی آن در شهر سئول و بخش R&D   آن در شهر جیهیونگ می باشد

در شهر بوسان واحد تولیدی آن بیش از 1600000 متر مربع وسعت دارد و قابلیت تولید 300 هزار خودرو در سال را داراست همچنین قادر است همزمان چندین مدل را در یک خط تولید نماید و همچنین دارای بخش های ریخته گری ، قالب سازی ، مونتاژ ، رنگ آمیزی ، بدنه ، سپر ، موتور است.

این شرکت توانست به بازرهای جهانی در قاره های مختلف خود را معرفی کند کشورهایی اروپایی مانند: اوکراین ، روسیه ، کشور های آفریقایی : مصر و آفریقای جنوبی همچنین کشور هایی مانند ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، چین ، مکزیک و همچنین کشور های خاور میانه از جمله ایران

در کشور ما ایران خودروهای وارداتی رنو مانند کولیوس 2017 و 2018 و کولیوس نیو فیس و اتاق جدید همگی تولید کره جنوبی و شکت سامسونگ موتورز می باشد و همچنین تمامی لوازم اورجینال وارداتی در ایران از این شرکت تهیه می شود 

لازم به ذکر است در بعضی از موارد لوازم غیر اورجینال در بازار مشاهده شده که قطعا ساخت این شرکت نیست .

نامگذاری خودروهای تولیدی  این شرکت بر اساس سایز آنهاست. خودروهای با عدد ۳ به معنای خودروهای کوچک اند

۵ و ۶ به تعبیر  ماشینهای  سایز متوسط و ۷ خودروهای بزرگ. ضمنا حرف های  S و M برای خودروهایی بکار رفته است نام شرکت هستند. اما در مدل های اسپورت نیز حرف S با حرف Q جایگزین شده است.

به عنوان مثال خودروی تالیسمان در کره جنوبی با نام SM6 و خودروی کولیوس جدید با نام QM6  تولید می شوند.

  • تاریخ: پنجشنبه 25 بهمن 1397 - 19:38
  • نویسنده: admin
  • صفحه: وب بلاگ
  • بازدید: 827
نظرات
    ارسال نظر