ترخیص خودروهای توقیف شده از گمرک

  • تاریخ: پنجشنبه 13 تیر 1398 - 12:41
  • نویسنده: admin
  • صفحه: اخبار
  • بازدید: 672
دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو اعلام کرد که 4700 خودرو وارداتی از گمرک خارج شدند و تحویل شرکت های وارد کننده قرار گرفته است تا به دست صاحبان خود برسند.
ترخیص خودروهای توقیف شده از گمرک

همچنین آقای مهدی دادفر اظهار داشتند که به اضافه 2800 خودرویی در گمرک اظهار شده اند هنوز 2500 خودرو در حالت بلاتکلیفی هستند . مراجع قضایی 2800 دستگاه خودرو را  مراجع قضایی توقیف کرده اند خودروهایی مانند کیا هیوندایی و رنو شماره گذاری شدند و مابقی برندهای موجود در گمرک در حال ترخیص از گمرک هستند و به مرور زمان در حال ترخیص آنها هستیم.

نحوه شماره گذاری ، قیمت گذاری و نحوه محاسبه مابه التفاوت ارزش خودروها مشکلات بزرگی را برای وارد کنندگاه ایجاد کرده البته آقای مهدی دادفر گفتند مابه التفاوت قیمت خودروهای وارداتی عددی مابین 150 تا 500 میلیون تومان است و شرکت های وارد کننده می بایست این مبالغ را به مشتریان پرداخت کنند اما بدیهی است که بسیاری از مشتریان زیر بار این مبلغ نخواهند رفت و حتما باید مرجعی ما بین طرفین داوری کند. آقای دادفر به این نکته اشاره کردند که خودروهای مورد اشاره شماره گذاری شده و حتی برخی از آنها به دست صاحبانشان رسیده است.

وی افزود امیدوار است با ادامه روند ترخیص خودروهای موجود در گمرک و طرح های فروش فوری خودروسازان داخلی روند رو به رشد قیمت ها در بازار متوقف شود و چه بسا قیمت ها نزولی شوند اما به دلیل موقتی بودن این طرح امکان رشد قیمت خودرو در زمان نه چندان دور وجود دارد مهدی دافر گفت تا کنون چندین بار از رییس جمهور و معاونین ایشان درخواست شده که واردات خودرو را آزاد کنند زیرا با ادامه این روند کلیه این شرکت ها تعطیل خواهند شد.، مطابق آمار های اعلام شده تا کنون 12 هزار نفر در این حوزه مشغول به فعالیت بودن که با ممنوعیت ورود خودرو به 400 الی 500 نفر کاهش پیدا کرده است

ارسال نظر