واکنش شرکت رنو به خروج آمریکا از برجام

  • منبع: tasnim
  • تاریخ: شنبه 22 اردیبهشت 1397 - 00:45
  • نویسنده: admin
  • صفحه: اخبار
  • بازدید: 624
رنو، شرکت خودروسازی فرانسوی پس از برجام و انجام توافقات هسته‌ای؛ از اولین شرکت هایی بود که فعالیت خود در ایران را از سر گرفت و توانست سهمی خوبی در بازار فروش خودرو در ایران را به خود اختصاص دهد.
واکنش شرکت رنو به خروج آمریکا از برجام

رنو، شرکت خودروسازی فرانسوی پس از برجام و انجام توافقات هسته‌ای؛ از اولین شرکت هایی بود که فعالیت خود در ایران را از سر گرفت و توانست سهمی خوبی در بازار فروش خودرو در ایران را به خود اختصاص دهد. اما این شرکت حالا ادعا کرده است که در صورت وضع مجدد تحریم ها علیه ایران، فعالیت های خود را به حالت تعلیق درخواهد آورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کارلوس گوسن، مدیرعانل شرکت رنو در پاسخ به سوالی که در رابطه با وضع مجدد تحریم ها از سوی آمریکا علیه ایران و چالشی که رنو با آن روبرو خواهد بود، اینگونه پاسخ داد:مشخص است که اگر همکاری با ایران غیرممکن شود، ما با همکاری هم برنامه ای را طراحی خواهیم کرد تا فعالیت تجاری مان در این کشور را تعلیق کنیم، اما این به هیچ وجه بدان معنا نیست که ما ایران را ترک خواهیم کرد. اگر ما نتوانیم به صورت فوری در آنجا کار کنیم، در طی یک، 2 یا 3 سال آینده در آنجا کار خواهیم کرد، زیرا من فکر نمی کنم این شرایط تا ابد ادامه داشته باشد.

حالا اگر در روزهای آینده آمریکا موافقت با ادامه توافق برجام را اعلام نکند، شرایط کار برای شرکت رنو و دیگر شرکت هایی که پس از توافق هسته ای، فعالیت خود در ایران را شروع کرده اند، پیچیده خواهد شد.

ارسال نظر