چرا مدیران رنو به تعهدات خود عمل نمی کنند؟

  • تاریخ: یکشنبه 28 بهمن 1397 - 23:54
  • نویسنده: admin
  • صفحه: اخبار
  • بازدید: 445
در روزهای اخیر بسیاری از خریدارن خودروهای تولیدی رنو در ایران سرگردانند و مسئولین در این بخش از ارائه پاسخ شانه خالی می کنند
چرا مدیران رنو به تعهدات خود عمل نمی کنند؟

با اینکه هر روزه خریدارن خودرو (پیش خرید) تقریبا همه روزه در جلوی ساختمان این شرکت در سعادت آباد تجمع می کنند اما تا کنون مدیران و مسئولین هیچ تصمیمی برای رضایت خریداران در نظر نگرفته اند.

اگر گشتی در صفحات مجازی و جراید خبری بزنیم درمیابیم هرچه خریدارن نسبت به احقاق حق خود مصر هستند مدیران از خود عکس العملی نشان نمی دهند نه به خریدارن پاسخ گو هستند نه به ارباب جراید و نه کسی بار مسئولیت را به دوش می گیرد.

اگر به برنامه های مدیران تراز اول حوزه صنعت مخصوصا خودرو نگاهی گذرا بیاندازیم همگی بر این باور بودند که با استفاده از تجربیات تحریم های دوره های قبلی قرارداد ها به گونه ای تنظیم می کنند که شرکت هایی نظیر رنو و پژو که سابقه بد در کارنامه خود دارند براحتی نتوانند قراردادهای خود را یکطرفه فسخ کرده و به تعهدات خود را عمل نکنند. زیرا اینگونه عملکرد باعث سرگردانی و حیرانی مشتریان در بازار خودرو می شود.

سال 1395 در کنفراس خبری شرکت رنو برای خط تولید رنو ساندرو و استپ وی آقای پیمان کاگر مدیر عامل ایرانی پارس رنو و یکی از مدیران رده بالای شرکت رنو مادر ، صحبت از تولید 800 دستگاه رنو در روز می کرد و جواب سوال خبرنگار درباره تحریم های آینده گفت : چرا ما باید پتانسیل ناب بازار ایران برای تولید روزی 800 دستگاه در ایران بگذریم و همچنین نباید امروز را ول کنیم زیرا حالمان خوب است.

در دوره انتخابات آمریکا و اخبار اجرای دوباره تحریم ها شرکت رنو قول ادامه همکاری با ایران را داد حتی در مجمع سالیانه رنو ، کارلوس گوسن مدیر عامل آن زمان کمپانی رنو اعلام کرد که در صورت تحریم ایران توسط آمریکا ، رنو این کشور را ترک نمی کند و فقط روش خود را تغییر می دهد. با این حال شرکت ایران خودرو و پارس رنو با احتیاط بیشتری نسبت به پیش فروش خودروها اقدام کردند.

اما تحریم ها که شروع شد خودروها و قطعان یدکی آنها به ایران نرسید بر خلاف ادعای شرکت رنو آنها از ایران خارج شدند و خلاف تعهدات خود عمل کردند.

این اعتراضات در حالی ادامه دارد که شرکت پارس رنو طبق اساسنامه خود مکلف است قطعات خودرو های داخلی را تامین کند و جالب اینجاست که هیچ گونه تمهیداتی برای اجرای تحریم ها نداشتند و در بلاتکلیفی مطلق بسر می برند.

نکته تامل برانگیز اینجاست نه وزارت سمت و نه مدیران رنو پاسخی برای عدم ورود قطعات ارئه نمیدهند

در نهایت اینکه کسی به بی تعهدی رنو عکس العملی نشان نمی دهد.....

ارسال نظر